Mutfağınıza Neşe Katacak Dekoratif Öneriler


Dekorasyon yapmaya karar verdiyseniz eğer en büyük kararsızlıklarınız daha yeni başlıyor demektir. Seçim yaparken ne demek istediğimi anlayacaksınız mutlaka. Yenilik yapmak iyidir. Buna karar vermek kolay. Fakat yapılacak yeniliğin şekline karar vermek oldukça zor.Hele ki bu konu dekorasyon ise. Bu biz kadınlar için içinden çıkılması zor bir konu.
Öncelikle dekorasyon değişikliğinden önce hangi alanda değişim isteniyor. Bunun saptanması gerekir. Bu oldukça önemli bir detay. Salon, çocuk odası, oturma odası veya mutfak. Evinizin hangi alanında yenilik yapılacak ise o alanın kullanım şekli ve aktifliğine göre parçalar seçilmelidir.

Evin neşe kaynağı olan anlar, çocukların ve annenin en çok kullandığı alanlarda daha sık görülür. Bu alanların bir tanesidir mutfak. Mutfağın canlı ve enerjik dekore edilmesi, ev sahibesinin de mutluluk payını arttırır. Ki bu da evin aurasına yansır. Öncelikle, mutfak dekore edilirken rahat kullanıma göre dekore edilmelidir. Tezgahın konumu, buzdolabının uzaklığı, dolapların hacmi, rafların düzeni, yüksekliği, duvarların rengi, halının türü ve kullanılan mobilyalar itina ile seçilmelidir. Sabah kahvaltısını mutfakta yapan bir aile için mutfakta tatlı orta boy, açık tonlarda bir masa kullanılabilir. Ayrıca L tipi bir koltukta masa çevresinde kullanılabilir. Eğer mutfağınızı daha eğlenceli bir hale getirmek istiyorsanız kullanacağınız örtülerde meyve ve sebze desenleri kullanabilirsiniz, buzdolabının üstünde ailenizin mutlu anlarının olduğu resimleri tatlı ve uyumlu renklerdeki magnetler ile kullanabilirsiniz. Seçeceğiniz aksesuar ve küçük mutfak aletlerinde bu gibi detaylar ile mutfağınızı daha neşeli kılabilirsiniz. Meyve şeklinde saklama kapları, renkli sebzelikler, sempatik bacaklar ve daha birçok örnek verilebilir buna. Siz kendi zevkinize göre ve mutfağınızdaki renk uyumuna dikkat ederek seçeceğiniz parçalar ile mutfağınızı daha yaşanabilir bir mekana dönüştürebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.