Mobilya Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?


Mobilya satın alırken öncelikle eşyanın büyüklüğünün evinizin büyüklüğü ile orantılı olmasına dikkat etmelisiniz. Evinize aşırı büyük gelecek ve hareket alanını daraltacak mobilya seçimi doğru bir seçim değildir. Bu nedenle özellikle de eviniz küçük ise, çok büyük, geniş ve hantal oturma grupları ve mobilyalar almaktan kaçınmalısınız. Eviniz çok büyükse de aşırı küçük eşya almanız komik bir görünüm ortaya çıkaracağından alacağınız eşyanın evinizin büyüklüğü ile orantılı olması çok önemlidir. Mobilyaların çok geniş bir alanda sergilendiğini hiçbir zaman unutmamalısınız.

Sergi alanında pek çok mobilya olsa da alacağınız mobilya gözünüze küçük gelecektir. Fakat salonunuzun büyüklüğünü bu aşamada göz ardı etmemeniz çok önemlidir. Yanlış bir koltuk takımı seçimi size hareket alanı bile bırakmayabilir. Bunun için öncelikle evinize yerleştirmeniz gereken mobilyaların yaklaşık ölçüsünün ne olmasını gerektiğini hesap ederek mobilya bakmaya gitmelisiniz. Bu şekilde hem işiniz kolaylaşacak hem de aldığınız mobilyalar evinizde çok daha şık bir görünüm oluşturacaktır. Mobilya satın alırken fiyatı kadar kullanışlı olup olmamasına da dikkat etmelisiniz. Yatılı misafiriniz çok geliyor ve yeriniz dar ise, açılıp kapanabilen hem koltuk hem de yatak olarak kullanılabilen çok amaçlı koltukları tercih edebilirsiniz. Mobilyaların evinizi şık göstermesi için evinize uygun olması ve renk uyumlarının tutması gerekir. Bu nedenle tüm mobilyalarınızı kafanızdaki dekorasyona uygun olarak seçmeli ve evinizin şıklığını ortaya çıkartmalısınız. Mobilyaların hantal olması ve çok büyük olması ev değiştirirken de büyük sorun yaratabilir. Bu nedenle küçük ve kullanışlı modellere yoğunlaşmalısınız. Günümüzde mobilyalar çok renkli ve farklı tasarımları ile ön plana çıkıyor. Bu nedenle mobilya seçmek de olabildiğince zorlaşıyor. Mobilya almaya gitmeden önce dekorasyon dergilerini inceleyerek fikir edinmeniz bu süreçte işinizi kolaylaştırabilir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.