Orta Masa Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar


Evimizin dekosyonuna her açıdan özen göstermekteyiz. Evimizin rengi ve boyutları dekorasyon tercihleri için büyük önem taşıyor. En basit örnek olarak orta masa almak istediğimizde dikkat etmememiz gereken hususlar vardır.

Eşyalar yerleştikten sonra arta kalan alan bizim son dokunuşlarımız için önem arz ediyor. Eğer alanımız küçük ise büyük ebatlarda orta masa seçmemiz yanlış bir tercih olacaktır. Arta kalan alanı büyük göstermek için kullanışlı küçük bir masa tercihi doğru olacaktır. Eğer alanımız yeterince büyük ve evimizi büyük tutma anlamında bir endişemiz yok ise büyük boyutlarda masa tercih edebiliriz.

Tam olarak ortaya konumlandırılan orta masalar evimizin kaldırabileceği tarzda olmalı ve aşırıya kaçmamalıdır. Bu hususta ufak bir boyut farklılığının evimize ne gibi artılar ve eksiler katabileceğini unutmamak gerekir.

Son zamanlarda tercih edilen geometrik modeller popülaritesini artırıyor. Ancak yapılan en bariz hatalardan biri de evin her köşesinde farklı geometrik model kullanmak oluyor. Farklılık oluşturmaya çalışırken göz yorucu ve abartı olmamasına dikkat etmemiz gerektiğinin altını çizmekteyiz.

Genellikle satılan renkler arasında ahşap yerini koruyor. Ahşap tarzda beyaz masalar da rövanşta. Bulunacağı odanın atmosferine uygun bir kombinasyon oluşturması göz önüne alınarak tercihler yapmamız gerektiği ayrıntısını unutmayalım. Beyaz ağırlıkta bir dekorasyona sahip alana kahve tonunda bir masa yakışmayacaktır çünkü odaya sağlaması gereken uyumu sağlamayacaktır. Ancak oda da iki renk kullanıldığı takdirde, örneğin kahve beyaz, hem renk seçme seçeneğimiz artacak hem de odayla bir uyumu yakalayacaktır.

Orta masayla ilgili yapılan büyük hatalardan olan rengi ve modeli her açıdan önemini koruyor. Eğer evimizde belirli bir hava oluşturmak ve bu havanın çizgisinden kopmak istemiyorsak satın alma işleminden önce dikkat etmemiz gereken şeyler olduğunu unutmamalıyız.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.