Mutfak İçin Masa Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?


Ev dizaynı konusunda tüm eşyalar özellikle eve yerleştirildikten sonra ve kullanılmaya başlandıktan sonra yaşanan pişmanlıkların çoğu mutfak masasının yeri ve büyüklüğünden kaynaklıdır. Çok beğenerek aldığımız rengi göze hoş hitap eden bu masalar, günümüz modasına uygun gerekse retro tarzı olarak alınan masalar gerek büyüklüğü veya gerek ise küçüklüğü nedeniyle ev içerisinde ki kullanımından sonra pek beğenilmemeye başlanır. Mutfak hanımların en çok vakit geçirdiği harika yemekler yapıldığı ve bir çok hünerin gözler önüne serildiği evin en değerli bir numaralı köşesi olarak bilinir. Yemek yapmayı ve yemek yemeği sevenlerin bir araya geldiği hoş muhabbetlerin ortaya çıktığı, evin yeri geldiğinde en ama en sıcak ortamı olan mutfak, bazı hatalı mutfak mobilyası seçimlerinde o sıcaklığı kaybetmektedir.

Yeni evlenecek ya da mutfağına yeni bir hava katmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken hususlardan daha çok göz ardı edilen konu ise insanların, kullanışlı mobilyalar yerine günümüz modasına uygun ya da misafirlerinden daha fazla övgü toplayabilmek için tamamen kendi seçimi yerine toplum baskısından dolayı yaptığı hatalı seçimlerdir. Mutfağın yapısına ve büyüklüğüne göre masa seçmek masanın rengi veya kalitesinden çok daha yararlı olacaktır örneğin büyük mutfaklarda büyük ve köşeli masalar daha çok kullanıldığı gibi küçük mutfaklarda da köşe ki masa yerine yuvarlak masa tercih edilmelidir ki daha çok kişinin masadan faydalanabilmesine olanak sağlayabilsin. Rengi büyüklüğü gibi durumların yanı sıra sık kullanımından dolayı seçilen masanın kolay silinebilir temizlenebilir malzemeden olmasını tercih edilmesi gerekmektedir ve masa malzemesinin ahşap olması kullanım açısından ve temizliği bakımından çok daha rahat edilebilir. Ev içerisinde küçük çocuk bulunuyorsa eğer ki masa kenarlarının sivri olmamasına özen gösterilmesi gerekmektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.