Küçük Mutfaklar İçin Pratik Öneriler


Küçük mutfaklar bir hayli sorunlu ve sıkıntılıdır. Özellikle tüm günü neredeyse mutfakta geçen bir kadın için bu durum dayanılmaz bir durum haline dönüşebilir. Bunun için bazı önerilerde bulunabiliriz. Özellikle bunlar küçük mutfağı olanlar için kurtarıcı yöntemler olabilir. Küçük mutfağınız var diye üzülmek yerine daha çok ne yapabilirim? Diye düşünen bir kişi iseniz bu makale bir hayli işinize yarayacaktır.

Öncelikle bahsetmemiz gereken nokta gereksiz eşyalardır. Gereksiz olan yani kullanılmayan ya da çok nadir kullanılan eşyaları mutfağınızdan çıkarmak ile işe başlayabilirsiniz. Kullanmadığınız bir odanız var ise ya da küçük bir kiler yeriniz ve bu bağlamda mutfağınızda masa ya da sandalye bulunuyor ise bu masa ve sandalyeleri mutfağınızdan çıkarıp bu kilere koymak ile başlayın. Bu durum size bir hayli yer kazandıracaktır. Bunun yanı sıra bazı tabak, tencere gibi eşyaları yani kullanmadığınız ya da sık kullanmadıklarınızı yatak ya da baza altına koyabilirsiniz. Bu durumda da dolap içiniz biraz rahatlamış olacaktır. Dolap içlerinize ekstra olarak raf eklemek de etrafta olan eşyaları azaltacak ve mutfağınızın geniş görünmesini sağlayacaktır.

Bir öneri de duvarlarınız için olabilir. Eşyalarınızı duvara asmayı deneyebilirsiniz. Böylelikle daha da yer avantajına sahip olabilirsiniz. Bıçaklarınızı, baharatlarınızı ya da bakliyatlarınızı asarak hem şık bir görüntü hem de yer tasarrufu elde etmeniz mümkün olacaktır. Daha çok dolap içlerinde yapacağınız değişiklikler ile ortaya muhteşem bir dekorasyon çıkarabilirsiniz. Özellikle duvarlarınız sizin için kurtarıcı niteliktedir. Bu durumu iyi değerlendirmek de sizin elinizde olan bir şeydir.
Son olarak bahsedebileceğimiz ise kapı arkası avantajıdır. Kapı arkasına mutfak havlusu ya da bazı bakliyatları saklayabilirsiniz. Unutmayın ki saklamak da bir hayli önemli bir noktadır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.