Küçük Banyolar İçin Dekorasyon Fikirleri


Evin her bölümü önemlidir. Özellikle küçük evler içerisinde tüm odaların ayrı bir önemi vardır. Küçük eve sahip olmak oldukça zor olan ve sorun çıkaran bir durumdur. Özellikle banyo bölümünün küçük olması bir hayli sıkıntılı bir durum olarak karşımıza çıkabilir. Bu bağlamda bakıldığı zaman banyo içerisinde aksesuar seçimi yapmak küçük banyolar için bir hayli zor olabilmektedir. Öncelikle bilinmesi gereken küçük banyolara büyük aksesuarların girmeyeceği konusudur. Küçük banyoların içerisinde büyük olan aksesuarlar banyo bölümünü olduğundan daha dar bir şekilde gösterecektir. Bunun yerine daha çok küçük ama hoş bir hava veren aksesuar seçmek daha doğru bir davranış olacaktır.

Banyo hakkında bir dekorasyon fikri ise duvar rengidir. Duvar renginizi iyi seçmeli hatta eğer imkanınız var ise daha çok fayans kullanmalı ve bu fayansların da gayet iç açıcı renkler olmasına özen göstermelisiniz. Böylelikle daha çok ferah bir banyo elde etmeniz mümkün olacaktır.

Bir öneri de lavabo önü için olabilir. Daha çok küçük bir lavabo ile banyonuzu daha geniş bir görünüme sokabilirsiniz. Banyo içerisinde bulunan bazı eşyaları yani gereksiz ve fazla olanları banyonuzun dışına çıkarmak da güzel bir yer avantajı sağlayacaktır.

Genel olarak bakmak gerekir ise daha çok aksesuar seçimine dikkat etmeli ve renklerin uyumuna özen göstermelisiniz. Uyum her şeyden önemli olup, küçük banyoları büyük gösterme konusunda da avantaj noktası olabilir. Bilinmesi gereken bir nokta da lamba konusudur. Daha çok sarkıt lambalar yerine led ya da tavan lambası tercih etmeniz olumlu katkı sağlayacaktır. Tavanın aydınlık olması banyoyu daha ferah hale getirecektir. Küçük bir banyoya sahip iseniz ve banyonuz çok fazla kalabalık ise bu durumda daha çok renk uyumu ön planda tutulmalıdır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.