Çatı Katı Dekorasyon Fikirleri


Tavan arası ya da çatı katı olarak bilinen alanın dekorasyonu konusunda çok fazla öneriye ve fikre rastlamayabilirsiniz. Genelde kiler olarak düşünülen çatı katı aslında evin ulaşılması en zor olan ve en sessiz olan yeri olduğundan çok rahat bir şekilde yatak odası olarak kullanılabilir. Üstelik bir de teras ya da balkonu olan bir çatı katınız var ise çok daha mükemmel bir alan yaratabilirsiniz. Stil sahibi bir dekorasyon ile karanlık çatı katınız çok şık ve hoş bir odaya dönüşebilir.

1. Çatı Katı Yatak Odaları
Yatak odaları, evin en özel alanları olduğundan daha kuytu ya da evin en sessiz yerinde konumlandırılmak istenebilir. Çatı katları bu seçim için idealdir. Ahşap tavan tercihi yapılabilir. Ahşap tavan her zaman çatı katlarını şık gösterir. Taş duvar malzemeleri kullanılabilir. Yatak odanız oldukça geniş olacağı için yuvarlak ve geniş yatak tercih edebilirsiniz. Kullanılması zor ya da ölü alanlara ise şık ahşap dolaplar yaptırarak yerden tasarruf sağlayabilirsiniz.

  1. Teraslı- Balkonlu Çatı KatlarıEğer balkonlu ya da teraslı bir çatı katınız varsa çok daha kullanışlı ve güzel bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Çalışma odası, dinlenme odası ya da mutfak olarak değerlendirebileceğiniz bir çatı katı yaratabilirsiniz. Terasa ahşap ya da ferforje masa sandalye takımı alabilirsiniz.
  2. Mini Ev Şeklinde Çatı KatlarıÇatı katını evinizin bir bölümü, en uç kısmı olarak düşünmemelisiniz. Bazen çatı katları başlı başına bir ev olarak da kullanılabilir. Özellikle çatı katı olan apartman dairelerinin böyle bir dekorasyona ihtiyacı vardır. Küçük bir çatı katını iyi ve stil sahibi bir dekorasyon ile çok daha rahat, şık ve kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Asma bir kat yaratarak asma katı yatak odası olarak aşağı katı ise salon olarak kullanmanız mümkündür.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.