Küçük Bir Banyo Nasıl Dekore Edilmeli ?


Eşyaları yerleştirmek, şık mobilyalar ile şık tasarımlar, şık dekorasyon olarak kullanıcıya pek fazla seçenek sunmayan küçük banyoları daha kullanışlı ve daha şık bir hale getirebilmek için alanı en iyi şekilde değerlendirebilmek gerekiyor. Küçük banyoları dekore edilirken ilk olarak dikkat edilmesi gereken şey zemin, duvar ve eşyaların renkleri olmalı. Çünkü küçük bir alanı daha geniş gösterebilmek amaç ise zeminde, duvarlarda ve mobilyalarda açık renkler tercih edilmelidir. Fakat bu noktada aşırı temiz bir ortam da insan gözünü çok yoracak ayrıca temizlik açısından da pek kullanışlı olmayacaktır. Bu nedenle her yer beyaz olmamalı beyaza yakın farklı tonlar tercih edilmeli ve fayans şeridi gibi yerlere ufak bir leke görüntüsü oluşturması için koyu renkler tercih edilebilir. Duş kabininde ise buzlu cam gibi puslu camların yerine sade cam tercih edilmelidir.

Eşyalar tercih edilirken mutlaka büyük eşyalar tercih edilmemeli, küçük ama işlevsel eşyalar tercih edilmelidir. Ayrıca eşyalarda yine bahsettiğimiz gibi koyu renkler tercih edilebilir ama açık renk tercih etmek daha doğru olacaktır. Ama burada bahsettiğimiz açık renk duvarla veya zeminle bire bir uyan renkler değildir. Mesela duvar taş rengiyse eşya da kahverengi, toz pembe, koyu gri, mürdüm gibi açık veya koyu renkler kullanılabilir. Bunların yanında aynanın genişliğine de dikkat edilmelidir. Aynanın büyük olması alanı daha geniş gösterecektir ancak eşyalarla uyumsuz olacak şekilde geniş bir ayna ise bu durumun getirdiklerini götürebilir. Bu nedenle tercih ettiğiniz eşya boyutlarına uyumlu olacak boyutlarda ayna tercih etmek önemlidir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.