Küçük Salonları Büyük Göstermenin Yolları


Hem bütçe hem de çekirdek aileler için daha çok ilgi gören evler küçük evlerdir. Küçük evlerin de bir hayli küçük olan salonları bazı zamanlarda içinizi karartabilmektedir. Bunun için bazı noktalara dikkat ederseniz bu durumdan kurtulmanız da mümkün olabilir.

İlk olarak duvar rengi önemlidir. Seçeceğiniz duvar rengi ile salonunuzu gayet gösterişli ve büyük gösterme şansınız vardır. Bu konuya dikkat etmeli ve içinizi açacak renkler tercih etmelisiniz. Günümüzün son modası tabii ki duvar kâğıtlarıdır. Duvar kâğıtları da oldukça kurtarıcı olabilmektedir. Boyanızı kötü seçmiş olsanız bile üzerine döşeyebileceğiniz duvar kağıdı ile yeni bir sayfa açmanız da mümkün olacaktır.

En az duvar kadar önemli olan tavan ve zemin renkleridir. Bu renkleri de özenle seçmeniz gerekir. Tavan renginiz mutlaka açık bir renk olmalıdır. Böylelikle daha ferah bir salon elde etmiş olabilirsiniz.

Bir önemli ipucu ise mobilyalar konusu olacaktır. Küçük salonunuzda kesinlikle çok fazla mobilya kullanmamalısınız. Daha çok L tipi tercih etmeniz salonunuzun geniş görünmesini sağlayacaktır. Salonunuzda mutlaka ayna kullanmanız da önemli bir etken olacaktır. Ayna derinlik kazandırdığı için salonu da muhteşem bir şıklıkta gösterecektir.

Aksesuar da bir evin olmazsa olmazlarındandır. Ancak küçük salona sahip iseniz kesinlikle çok fazla aksesuardan kaçınmalısınız. Bunun yerine az ama gösterişli aksesuarlar tercih edebilirsiniz. Büyük aksesuarlar daha çok salonunuzu boğacak ve dar gösterecektir. Daha sade bir salon dekore etmeniz de artı bir puan olacaktır.

Televizyon ünitesi ya da dolap tercihinizde bu bağlamda önemlidir. Daha küçük bir televizyon ünitesi ile ya da televizyonunuzu duvara monte ederek de yer tasarrufu yapabilirsiniz. Dolap yerine daha küçük duvar rafları kullanabilirsiniz. Bu durum hem şıklık kazandıracak hem de salonunuzu geniş gösterecektir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.