Beyaz Salonlar İçin Dekorasyon Fikirleri


Eğer yeni evli yada evinde değişim yapmak isteyen bir çift iseniz dekorasyon için bazı önerilere ve profesyonel yorumlara ihtiyacınız olabilir. Yapmanız gereken, bazı püf noktalarını bilmek ve buna uygun olarak hareket etmek. Sevdiğiniz renkleri, dilediğiniz mobilyaları kullanabilirsiniz.Tabi uyum var ise.!

Dekore etmek istediğiniz alanın büyüklüğü, güneş alma açısı, kolon yada niş olup olmamasına göre değişebilmektedir. Bu sayılan özellikler aklınızdan geçen tasarımın değişmesine dahi neden olabilir. Ayrıca bir diğer ek bilgi olarak şunu da belirtmek gerekir. Evinizin hangi bölümünü nasıl dekore etmek istediğiniz de oldukça önemlidir. Mutfak, banyo, oturma odası, çocuk odası yada salon. Tüm bunların yaşam alanı oldukça farklıdır. Ve buna göre dizayn edilmelidir.

Salon dekorasyonu için oldukça çok alternatif bulunmaktadır. Fakat en çok tercih edilmek istenip, en zor karar verilen ise beyaz bir salon fikridir. Hanımların titizlik açısından gözlerini korkutsa da, sağladığı ferahlık ve huzur için çokça tercih edilmektedir. Peki beyaz bir salon nasıl olmalıdır? Neler tercih edilebilir? A’dan Z’ye herşey mi beyaz olmalı? Seçilecek mobilya ve aksesuarlar nasıl olmalı?

Beyaz bir salon istiyorsanız eğer, zeminde açık ahşap tonlarında parkeler kullanabilir, duvarları da şampanya, krem yada kırık beyaz tonlarında boyatabilirsiniz. Ayrıca, dilerseniz açık tonlarda zevkinize uygun duvar kağıtları da seçebilirsiniz. Eğer kolon yada ek parçalar var ise duvarınızda, taş görünümlü duvar kağıdı ile o kısmı hareketlendirebilirsiniz. Mobilyalarda kahve, mor, turuncu, yeşil, krem, ekru, lila vb renkleri de kullanabilirsiniz. Açık tonlarda seçilen mobilyalarda kırlent ve minderleri çiçekli ve renkli seçerek hareket kazandırabilirsiniz. Unutmayın beyaz bir salon demek herşey beyaz olmalı demek değildir. Farklı renkleri de kullanabilirsiniz. Büyük payı beyaza ve onun eşsiz tonlarına bırakmak kaydı ile. Perdelerde bembeyaz, uçuş uçuş tüller ve dantel detaylarını kullanabilirsiniz. Doğal taşlar ile sehpaların üstüne minik dokunuşlar yapabilir, seçeceğiniz soyut tablolar ile salonunuzu daha da güzel kılabilirsiniz..

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.