Banyo Dekorasyonu İçin Öneriler


Banyo dekorasyonunda her şeyden önce banyonun ölçülerine, fiziki yapısına hakim olmanız gerekir. Banyonuzu yenilemek ya da birkaç değişiklik katmak için öncelikle nasıl bir banyo tarzına sahip olmak istediğinizi belirlemeniz gerekir. Öncelikle bir banyonun pratik ve işlevsel depolama alanlarına gereksinimi olduğu düşünülürse duvar rafları ve dolaplar kullanışlı olacaktır. Duvar fayansları ve taban için iddialı renkler ya da pastel renkler tercih edebilirsiniz. Küvet ya da duş seçimi, ayna ve evye seçimi de sizin zevkinize hitap etmelidir.

Banyo dekorasyonu için bazı öneriler:

1. Minimal Banyolar

Minimal bir tercih için az eşya ile çok eşya havası yaratmak demek doğru olacaktır. Temiz hatlar ve basit bir renk seçimi yapmanız gerekir. Eski ve kullanılmayan eşyaları banyonuzdan çıkararak işe başlayabilirsiniz. Duvarlar ve zemin için nötr renk tonları seçmeniz yerinde olacaktır.

2. Eklektik Banyolar

Renkli ve iddialı duvarlar, zeminler bu banyo tarzını yansıtır. Biçim ve desen seçimi ve eşya seçimleri tamamen hayalgücünüze kalmıştır. Denge ve uyum yaratarak farklı renkleri bir araya getirebilirsiniz.

3. Kırsal Tarz Banyolar

Taze çiçekler ya da çiçekli fayans seçimi ile kırsal bir hava katacağınız banyonuzun dekoratif unsurları da çok önemlidir. Bambu aydınlatma, fırfırlı perde ve pastel renklerde aksesuarlar bu tarz banyo dekorasyonunun vazgeçilmezidir.

4. Modern Banyolar

Güncel trendleri ve renkleri ele alan bir banyo türüdür. Küçük sade dekoratif unsurlar tercih edilebilir. Ayrıca küçük aksesurlar ile güncel moda takip edilebilir.

5. Rustik Banyolar

Ahşap düşkünlüğü olanların tercih edebileceği banyo tarzıdır. Country tarzı ev dekorasyonunun önemli bir banyo tarzıdır. Ayaklı küvetler, saksı çiçekleri gibi aksesuarların kullanıldığı rustik banyolar daha çok çiftlik evleri ya da kır evleri için uygun olabilir.

6. Küçük Banyolar

Yerin darlığı değil o yeri nasıl kullandığınız önemlidir. Bu nedenle küçük banyolarda önemli olan kullanım alanları yaratmanızdır. Duvara monte dolaplar, gömme duvar rafları gibi küçük alanlar için yaratıcı dekoratif fikirler ile eşyalarınıza yer açabilirsiniz. Ayrıca açık renkler tercih ederek banyoyu olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.