Vintage Mutfak Dekorasyonu İçin Öneriler


Vintage tarzı mutfak dekorasyonu eski ve nostaljik bir hava taşır. Vintage mutfak tarzında, eski dönemlere ait mutfak şemaları, antika ya da retro mutfak eşyaları ve aksesuarlar kullanılır. Yer döşemeleri ve duvar renkleri çiçekli ya da soft mutfak dolapları ve mutfak eşyaları da canlı renklerde tercih edilir. Vintage mutfak dekorasyonu önerileri:

1. Pastel renkler tercih edin!

Kavanozlar ve baharat takımları gibi küçük mutfak eşyalarında pastel renkler seçebilirsiniz. Böylece vintage bir hava oluşturmaya katkıda bulunursunuz.

2. Perde seçiminizi vintage tarzdan yana kullanın!

Mutfağınızın tamamını değiştiremiyorsanız duvar rengini ya da perdeleri değiştirerek vintage bir hava oluşturabilirsiniz. Geometrik desenli ya da çiçek desenli perdeler nostaljik bir hava oluşturmanızı sağlayacaktır.

3. Değişik ve eskitme aksesuarlar kullanın!

Eski tarz bir avize, renkli biblolar, işlemeli çerçeveler, şamdanlar, eskitme bir masa gibi eşyalar mutfağınıza büyük ölçüde nostaljik bir hava katacaktır.

4. Yuvarlak bir halı ile nostaljik hava yaratın!

Yuvarlak kilimler ya da paspaslar belli bir dönemin vazgeçilmez aksesuarlarıydı. Yuvarlak ve pastel tonlarda bir halı mutfağınızın tabanı ve aksesuarlar ile büyük ölçüde uyum yakalayacaktır.

5. Duvar kağıdı kullanın!

Fayanslar daha çok günümüz koşullarına hitap ettiğinden mutfağınızda duvar kağıdı kullanmanız nostaljik ve sıcak bir hava yaratacaktır. Krem zemin üzerine toz pembe çiçek desenlerinin yer aldığı bir duvar kağıdı sizi 1970 yılının sıcak havasına taşıyacaktır.

6. Açık saklama alanları ile vintage tarz yakalayın!

Duvar rafları eski yılların vazgeçilmez mutfak ayrıntılarından biri olduğundan mümkün olduğunca mutfağınızda açık duvar raflarına yer verin. Baharat kavanozları, biblolar ya da aksesuarları raflara dizerek nostaljik ve sıcak bir ortam oluşturun.

7. Ahşap zemin tercihi yapın!

Doğal ahşap zeminler eskilerin doğal zemin tercihidir. Vintage bir tarz yaratmak için ahşap zemin tercihi yapmanız ayrıca ortamda kolon ya da sütunlar mevcutsa bunları da ahşaptan yana seçmeniz ortama retro hava katacaktır.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.