Stüdyo Daire Dekorasyon Fikirleri

By

Stüdyo daireler küçük olması nedeniyle tek yaşayan insanların ya da çocuğu olmayan çiftlerin tercih ettiği 1+1 dairelerdir. Doğru bir kombinasyon ile döşendiği zaman büyük ve geniş daire ferahlığı sağlayabilir. Stüdyo dairelerin fazlalaşması nedeniyle mobilya üreticileri de daha modüler ve minimal mobilya üretmeye başladıklarından ev dekorasyonu kolaylaşmaktadır. Stüdyo daireler için bazı dekorasyon önerileri:

1. Dairenizi olduğundan büyük göstermek için duvar boyası olarak açık renkleri tercih edebilirsiniz. Ya da duvar kağıdı ve duvarlarda taş döşemesi kullanmak istiyorsanız, duvarın yalnızca bir cephesine uygulamanız yeterli olacaktır.

2. Genelde asma katlı olan stüdyo dairelerde yukarı kattaki banyoyu giysi odasına çevirebilirsiniz. Hem fazladan bir dolap almamış olursunuz hem de giyinme odasına raflar ve askılar asarak giysileriniz için daha fazla yer açmış olursunuz.

3. Eğer mutfağınız küçük ise ve tezgahınız yetersiz ise salonla birleşik bir mutfağınız olduğu için şanslısınız demektir. Güzel bir mutfak adası size hem tezgah hem de masa olanağı sağlayacaktır.

4. Stüdyo dairede düzeni sağlamak için daha fazla depolama alanına ve bazaya ihtiyaç duymanız olasıdır. Bu nedenle koltuklarınızı, yatağınızı bazalı almanız iyi olacaktır. Evinize duvara gömülü raflar ve dolaplar yaptırmanız da fazla eşyaları depolamanız için gereklidir. Kullanmadığınız eşyalardan ise kesinlikle kurtulmalısınız.

5. Doğru açılara ve doğru yerlere aynalar asarak stüdyo dairenizi daha büyük göstermek sizin elinizdedir.

6. Eşyalarınızda canlı renkler tercih etmeniz evinizi olduğundan daha ferah gösterecektir. Mesela köşe koltuğunuza ek olarak aldığınız tekli berjer koltuk için farklı ve canlı renk tercih etmeniz evinizde odak noktayı renkler üzerine taşıyacaktır.

7. Eğer asma katı olmayan ve duvarsız bir stüdyo daireniz varsa bölmeler ya da paravanlar kullanarak evinizi estetik bir şekilde bölebilirsiniz. Hatta bu bölme alanını kitaplık olarak da kullanabilirsiniz.

8. Alandan tasarruf sağlamak için televizyonunuzu duvara monte edebilirsiniz. Duvar rafları ve duvara monte dolaplar kullanmak da alandan tasarruf sağlayacaktır.

9. Asma katı olmayan bir stüdyo daireniz varsa asma kat yaptırıp bu bölümü yatak odası ve giyinme odası olarak kullanmanız dairenizin salonunu ve mutfağını daha da geniş gösterecektir.

10. Fonksiyonel ve işlevsel ev eşyaları kullanmanız ise alanınızı daha da genişletecektir. Masa olabilen fonksiyonel sehpa, ya da duvara gizlenebilen kaldırılabilir yatak gibi mobilyalar küçük daireler ya da stüdyo daireler için elverişlidir.

Soru Sor

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Ürünler